Zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelujące sylwetkęZabiegi modelujące sylwetkę od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością, ponieważ każdej kobiecie zależy na tym, aby atrakcyjnie wyglądać. Oczywiście w największym stopniu na wygląd sylwetki wpływa odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna, jednak aby efekty były jak najlepsze, warto zdecydować się na zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych. Czym jednak charakteryzują się najpopularniejsze zabiegi mające na celu wymodelowanie sylwetki?

Karboksyterapia

Karboksyterapia to bardzo popularny zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, którego głównym zadaniem jest zwiększenie przepływu krwi. Niezwykle ważne w tym przypadku jest to, iż wprowadzony w tkankę tłuszczową gaz przemienia się częściowo w kwas węglowy, który pomaga rozpuścić zalegające pod skórą komórki tłuszczowe. Tłuszcz, który uległ rozpadowi, zostaje następnie wydalony z organizmu natomiast skóra staje się gładka oraz jędrna. Zwiększona produkcja kolagenu przyczynia się do znaczącej poprawy wyglądu skóry, poprzez zmniejszenie widoczności znienawidzonej skórki pomarańczowej, czyli cellulitu.

Kriolipoliza

Kolejnym sposobem na modelowanie sylwetki jest kriolipoliza, czyli zabieg wspomagający usuwanie tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Taki zabieg polecany jest do przeprowadzenia w szczególności u osób, które chciałyby się pozbyć tłuszczu z dosyć problematycznych miejsc takich jak boczki, czy też brzuch. Na czym jednak polega ten zabieg? Specjalne urządzenie wyposażone w aplikator próżniowy zasysa tkankę tłuszczową do zagłębienia, przytrzymując ją pomiędzy dwoma chłodzącymi panelami. Dosyć niska temperatura wynosząca nawet -7 stopni Celsjusza prowadzi do zamrożenia komórek tłuszczowych oraz ich rozpadu. W kolejnym etapie wspomniane komórki tłuszczowe zostają poprzez nerki i wątrobę wydalone na zewnątrz organizmu. Aby zobaczyć pierwsze efekty zabiegu, należy odczekać około 14 dni, natomiast pełny efekt można zaobserwować po upływie około 6 tygodni.

Endermologia

Wśród skutecznych metod modelowania sylwetki można również wymienić endermologię, czyli rodzaj mechanicznego masażu, który pomaga oczyścić organizm ze zbędnych produktów przemiany materii i komórek tłuszczowych, wykazując tym samym właściwości odchudzające. Endermologia najczęściej stosowana jest w walce ze skórką pomarańczową, ponieważ przynosi bardzo dobre efekty w postaci zmniejszenia widoczności cellulitu. Już po kilku zabiegach endermologii widoczne są pierwsze efekty w postaci mniejszego obwodu poszczególnych części ciała. Aby jednak zobaczyć spektakularne efekty, należy poddać się serii co najmniej 10 zabiegów w równych odstępach czasowych.

Fale radiowe

Ostatnim polecanym sposobem modelowania sylwetki są fale radiowe, przy pomocy których można zaobserwować odnowę oraz regenerację nie tylko określonych partii ciała, ale również delikatnych obszarów na twarzy takich jak np. okolice oczu, dłonie oraz skóra szyi. Dzięki falom radiowym wspomniane obszary stają się jędrniejsze, a także ulega poprawie elastyczność skóry, a na pierwsze efekty nie trzeba zbyt długo czekać, ponieważ pojawiają się już w pierwszym tygodniu po zabiegu. Fale radiowe sprawdzają się również idealnie w przypadku walki z cellulitem lub też zbędną tkanką tłuszczową, która najczęściej pojawia się w na udach, pośladkach, boczkach oraz na brzuchu. Tuż po zabiegu modelowania sylwetki falami radiowymi można zauważyć widoczne napięcie skóry, jej ujędrnienie, a także poprawę jej sprężystości. Pomimo tego, iż efekty zabiegu są naprawdę bardzo dobre to jednak nie każda osoba może się na niego zdecydować. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu przy użyciu fal radiowych można wymienić w szczególności okres ciąży, miesiączkę, nowotwory, zbyt wysokie ciśnienie, różnego rodzaju choroby skóry, stosowanie terapii hormonalnej, choroby serca, infekcje, a także posiadanie w ciele różnego rodzaju urządzeń medycznych czy też implantów.

Artykuł powstał we współpracy z Instytutem Kosmetologii i Modelowania Sylwetki Beauty Tower z Krakowa.

Komentarze