Włosy idealnie proste? Dowiedź się więcej o keratynowym prostowaniu włosów!

Prostowanie włosówTo zabawne, że osoby, które mają z natury proste włosy często stosują skomplikowane zabiegi, żeby zaczęły się kręcić. Osoby, które mają naturalnie kręcone pukle robią wiele, żeby je wyprostować, narzekając na ich niesforne skręty. Żmudne prostowanie przy pomocy gorących urządzeń, nakładanie ciężkich masek i kremów albo stosowanie chemicznych preparatów, które niszczą włosy - taka bywa ich codzienność.

Dla wielu rozwiązaniem będzie keratynowe prostowanie włosów, dające długotrwale utrzymujące się efekty. Ten sposób wywodzi się z Brazylii, gdzie kobiety szukają różnych metod na prostowanie i jednocześnie odbudowywanie zniszczonych słońcem włosów.

Keratynowe prostowanie włosów co musisz o nim wiedzieć?

Zacznijmy od podstaw. Włosy zbudowane są z twardej spoistej keratyny. Keratynowe prostowane włosów polega na uzupełnieniu tej substancji we włosie. Jej brak objawia się między innymi łamliwością i suchością włosów. Keratynowe preparaty zawierają nie tylko to charakterystyczne białko, ale także inne substancje, które odżywiają włosy. Dodatkowo preparaty te mają w sobie kwasy tłuszczowe. Do czego one służą? Chronią włos, tworząc barierę przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Sama keratyna wnika w głąb włosa i wypełnia te miejsca, gdzie wytworzyły się ubytki. Czyli z jednej strony włos jest więc odbudowywany a z drugiej chroniony.

Dla kogo jest keratynowe prostowanie włosów?

Dla każdej osoby zmęczonej uciążliwymi zabiegami służącymi wyprostowaniu włosów (i utrzymaniu ich w tym stanie). To także rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn, którzy walczą ze zniszczonymi, wysuszonymi włosami. Farbowanie nie jest przeszkodą dla keratynowego prostowania, należy jedynie odczekać około 2 tygodni pomiędzy tymi działaniami.

Keratynowe prostowanie włosów

W efekcie tego zabiegu włosy zyskują zdrowszy wygląd i są proste nawet przez 5 miesięcy. Trzeba tylko pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad zaraz po zabiegu:

  • nie wolno wiązać ani spinać włosów,
  • przez 2-3 dni nie myć włosów,
  • nie stosować szamponów z solą i silikonami,
  • nie stosować odżywek z silikonami,
  • stosować odżywki i maski z keratyną.

Keratynowe prostowanie włosów jak każdy zabieg z użyciem kosmetyków, może powodować uczulenia. Ponadto znaczna część preparatów może zawierać formaldehyd, substancję niekoniecznie pożądaną. Są jednak i preparaty bez tej substancji i zawsze warto świadomie wybrać odpowiedni dla siebie. Keratynowe prostowanie włosów to zabieg stosunkowo kosztowny. Jego cena w salonie waha się między 600 a 1000PLN. Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem keratynowego prostowania włosów, ale masz jeszcze kilka pytań to wykwalifikowany personel salonu kosmetycznego J'adore Instytyt z chęcią odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Keratynowe prostowanie włosów

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Cały zabieg polega na uzupełnieniu we włosie ubytków keratyny i zbudowaniu bariery ochronnej. Żeby do tego doszło trzeba preparat keratynowy wprasować we włosy (przy temperaturze 230 stopni). Ciepło otwiera łuski włosa, dzięki czemu keratyna wnika do wnętrza. Następnie łuski włosa się zamyka, substancje odżywcze i kwasy tłuszczowe budują ochronę. Na wykonanie tego typu prostowania należy zarezerwować sporo czasu - nałożenie substancji na włosy wymaga wyjątkowej staranności i uwagi, potem musi on pozostać na włosach około pół godziny. Na koniec trzeba włosy wysuszyć, ale suszarka nie może być ustawiona na największą moc grzania.

Keratynowe prostowanie włosów

Po zabiegu włosy są lśniące, gładkie i nie puszą się. To kuszące, ale trzeba pamiętać, że efekt ten nie będzie trwał wiecznie i prostowanie trzeba będzie powtórzyć.

Artykuł powstał przy współpracy z jadoreinstytut.com.

Komentarze