Usuwanie zmarszczek - kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, botoks

Usuwanie zmarszczekUsuwanie zmarszczek. Skóra każdego człowieka się starzeje. U jednych proces ten następuje wcześniej, u innych później. Pewne jest jednak, że nikogo nie ominie walka z najgorszym objawem starzenia - zmarszczkami.

Większość osób sięga po kosmetyki, które mają poprawić wygląd cery. Efekty są jednak niewielkie i krótkotrwałe. Co zrobić kiedy pragnie się osiągnąć mocne efekty, które pozwolą na dłużej zapomnieć o dręczących zmarszczkach? Wypełnianie zmarszczek to bezbolesny zabieg upiększający stosowany w medycynie estetycznej. Najczęściej używanymi w tym celu produktami są kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, a także jad kiełbasiany, zwany botoksem.

Kwas polimlekowy, kwas hialuronowy, botoks - czym się różnią i jakie dają efekty?

Kwas polimlekowy

Kwas ten pozwala na długotrwałą regenerację głębokich warstw skóry. Efektem zabiegu jest właśnie regeneracja cery, a nie działanie wypełniające produktu. Kwas polimlekowy jest bardzo zbliżony do tego naturalnie występującego w organizmie. Stosowany jest w celu korygowania wszelkiego rodzaju zagłębień w skórze, tj. blizny, zmarszczki, ubytki w tkance tłuszczowej. Po podaniu produktu organizm reaguje drobnym stanem zapalnym. Pobudza się w ten sposób cerę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Po zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Kwas ten polecany jest przede wszystkim dla osób, którym zależy, aby efekt utrzymał się dłużej i prezentował się naturalnie. Kilka dni po zabiegu efekt znika, jednak wraz z upływem czasu blizny i zmarszczki stają się niewidoczne. Jest to spowodowane wcześniej wspomnianym pojawieniem się nowych włókien kolagenu. Zabieg ten jest zarówno leczeniem przyczyn jak i objawów procesu starzenia. Wypełnianie zmarszczek kwasem polimlekowym kosztuje od 1400zł.

Kwas hialuronowy

Jest to substancja naturalnie występująca we wszystkich organizmach żywych. Kwas ten jest odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze człowieka. Wraz z przypływem lat, ilość kwasu w ciele człowieka maleje, co powoduje powstawanie zmarszczek. Jest on substancją bezpieczną, niewywołującą żadnych reakcji alergicznych. W zależności od tego, w jaką część ciała wstrzykiwany jest kwas, stosuje się go w różnych gęstościach, np. w celu wypełnienia zmarszczek na czole kwas musi mieć stężenie średnie. Efekty są widocznie od razu po zabiegu i utrzymują się od 6 do 8 miesięcy. Żel na bazie kwasu hialuronowego stosowany jest w implantach do powiększania piersi bądź ust. Jednak ze względu na to, iż substancja ta stopniowo ulega wchłonięciu, zabiegi należy powtarzać. Cena zabiegu waha się od 600 złotych w górę.

Jad kiełbasiany - botoks

Pozytywne działanie jadu na zmarszczki odkryto, kiedy wykorzystywano go do leczenia skurczy twarzy. Od tego czasu cieszy się on dużą popularnością. Podczas zabiegu tą substancją często paraliżuje się mięśnie, które są odpowiedzialne za pojawiające się zmarszczki. Efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Decydując się na botoks, ważne jest, aby zabieg wykonany był perfekcyjnie. Błąd w czasie zabiegu może kosztować pacjenta oszpeceniem i asymetrycznym wyglądem twarzy. Ceny wahają się od 600 do 1200 złotych, w zależności od umiejscowienia zmarszczek i lekarza, który zabieg wykona. Sposobów na walkę ze zmarszczkami jest wiele, trzeba pamiętać, aby nie przesadzić i nie zrobić sobie krzywdy.