Szampon naturalny - jak wpływa na włosy i skórę głowy?

Naturalny szamponSiarczany, silikony czy parabeny, których używa się tradycyjnych szamponach jedynie wzmacniają chwilowe działanie kosmetyku. Ich długotrwałe stosowanie bardzo źle wpływa na wygląd i kondycję włosów. Recepta? Pozbawiony zbędnej chemii szampon naturalny!

Sztuczne składniki - jak wpływają na organizm?

Jeśli myślisz, że składniki tradycyjnych szamponów zostają jedynie na włosach, jesteś w dużym błędzie. Skóra działa jak gąbka, która wchłania i przekazuje do krwioobiegu wszystkie substancje, jakich używasz do jej pielęgnacji. Zobacz zatem, jaki wpływ na kondycję skóry i całego organizmu mają chemikalia zawarte w zwykłych szamponach.

  • Siarczany - to te same składniki, które są stosowane w środkach domowej czystości. Działają jak silne detergenty, które wysuszają skórę i włosy. Ponadto dostają się do krwioobiegu i rozchodzą po wszystkich komórkach ciała. Na etykietach są oznaczone jako SLS lub SLES.
  • Parabeny - to sztucznie wytwarzane konserwanty. Dodaje się ich do szamponów jedynie w celu przedłużenia przydatności do spożycia. Przedostając się do krwioobiegu, zaburzają produkcję hormonów oraz prawidłowy rozwój płodu w łonie matki.
  • Silikony - ich działanie nie jest aż tak szkodliwe, jednak silikony tworzą na włosach powłokę, która ogranicza wchłanianie się substancji odżywczych.

Szampon naturalny - dlaczego jest lepszy?

Dobry szampon naturalny, taki jak na przykład organiczny szampon BioIQ, to inwestycja w piękne i zdrowe włosy, a także w dobrą kondycję skóry na głowie. Szampony bez sztucznych składników to idealnie dobrane kompozycje naturalnych składników czynnych, które nie tylko czyszczą i odżywiają włosy, ale również leczą liczne dolegliwości, takie jak na przykład łupież, wypadanie włosów czy stany zapalne skóry. Jak jeszcze szampony naturalne wpływają na skórę i włosy?

  • Szampony naturalne głębiej wnikają w strukturę włosa niż tradycyjne. Dlatego łatwiej regenerują jego strukturę i umacniają włosy.
  • Sztuczne składniki odpowiadające za pienienie się szamponu są zastąpione naturalnymi olejkami, które również doskonale się pienią, a przy tym wsiąkają w strukturę włosów i nadają im naturalny połysk. Olejki, podobnie jak silikony, tworzą na włosach ochronną powłokę chroniącą je przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych, jednak nie są tak inwazyjnie i dużo łatwiej jest je zmyć.

Wysoka cena to mit

Nie wiesz, gdzie znaleźć naturalne szampony? Dzięki ich rosnącej popularności coraz częściej można dostać je w zwykłych drogeriach oraz aptekach. Nieprawdą jest to, że kosztują dużo więcej niż tradycyjne szampony. Ich ceny często są bardzo podobne. Używanie szamponów naturalnych opłaca się szczególnie wtedy, gdy myjesz włosy często, ponieważ ich przydatność do spożycia jest krótsza. Jednak biorąc pod uwagę, że koszty są bardzo podobne, a wpływ na zdrowie jest znacznie lepszy, wybór wydaje się oczywisty.

Komentarze