Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokciChoć niewielkie rozmiarem pozwalają na wielką kreatywność. Zdobienie paznokci osiągnęło miano sztuki i piszemy to absolutnie poważnie. Art. Nails to sztuka wymagająca anielskiej wprost cierpliwości, precyzji oraz pomysłowości. Gdy trafimy na dobrą specjalistkę ta będzie potrafiła wykonać na naszych paznokciach prawdziwe cuda.

Stylizacja paznokci

Choć niewielkie rozmiarem pozwalają na wielką kreatywność. Zdobienie paznokci osiągnęło miano sztuki i piszemy to absolutnie poważnie. Art. Nails to sztuka wymagająca anielskiej wprost cierpliwości, precyzji oraz pomysłowości. Gdy trafimy na dobrą specjalistkę ta będzie potrafiła wykonać na naszych paznokciach prawdziwe cuda. Jeśli nie jesteś na bieżąco z trendami w stylizacji paznokci nie wstydź się, rzeczywiście trudno się w tym połapać. Warto jednak wiedzieć co jest modne i choć niektóre ze stylistycznych propozycji mogą Ci się nie spodobać, to z pewnością wśród nich znajdziesz coś co Cię zachwyci - na tym to właśnie polega - masz do wyboru nieograniczoną wprost ilość możliwości.

Kolor

Jednorodny kolor to nadal klasyka, która dla jednych może stać się szczytem wyrafinowania, a dla innych będzie po prostu zbyt nudna. Warto jednak wiedzieć, że nawet w kategorii klasycznej, jednokolorowej stylizacji zaszły rewolucyjne zmiany. Paleta powiększyła się o kolory, których aplikacja na paznokcie jeszcze niedawno nie mieściła się w głowie. Takie choćby neony, hit ostatniego lata - soczyste, pulsujące barwy, które przyciągają wzrok.

Mnóstwo głębokich nasyconych kolorów. Modne ostatnio ciemne fiolety czy też rubiny i burgundy inspirowane głęboką, ciemną barwą czerwonego wina. Warto wspomnieć także bogatą w odcienie paletę szarości - to również niedawne odkrycie - eleganckie i nowoczesne zarazem. Pisząc o jednokolorowych stylizacjach warto oprócz barw skupić się również na fakturze. Ultra modne matowe wykończenia przebojem zdobywają rynek. Wyglądają wspaniale, minimalistycznie i wyrafinowanie.

Jednorodna powłoka może przybrać również ekstrawaganckie formy. Mówimy tu o złotych czy srebrnych lakierach metalicznych, albo o bardzo modnym efekcie lustra.

W ramach stylizacji opartych na jednokolorowych stylizacjach paznokci warto wspomnieć o jednym z głównych nurtów polegających na malowaniu kilku paznokci jednym kolorem, a pozostałych, zwykle jednego lub dwóch, innym. W ramach tych miksów możemy osiągać różnorodne efekty - stonowane i delikatne jeśli operujemy w ramach tej samej palety na przykład różnych odcieni różu albo odważne, gdy wykorzystamy kontrastujące barwy jak choćby ciemne błękity i czernie. Podobnie interesujące efekty osiąga się malując część paznokci lakierem z połyskiem, a jeden czy dwa wykańczając w opcji matowej. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

W ramach szeroko pojętych stylizacji jednokolorowych chcemy zwrócić Waszą uwagę na bardzo modną opcję ombre. Delikatny gradient wygląda doskonale zarówno na włosach i brwiach, ale również na paznokciach. Dobrze wyglądają zarówno jasne jak i ciemne wersje stylizacyjne - warto wypróbować wszystkie.

Eleganckie i nietuzinkowe efekty osiągniemy decydując się na kolejny hit - marble nails. Efekty inspirowane powierzchnią szlachetnych marmurów. Jednokolorowe tło i specyficzne żyłkowania, które wyglądają dokładnie jak marmur. Wspaniały efekt, które nie pozostawią nikogo obojętnym.

Żegnając się z jednokolorowymi stylizacjami raz jeszcze podkreślmy ich piękno i elegancję. Ciesząc się nieograniczoną paletą kolorów można za każdym razem próbować czegoś nowego.

Multikolor, wzór i biżuteria

Chcąc wprowadzić do stylizacji kolejne kolory nie sposób nie wspomnieć o nieśmiertelnym frenchu. Ten klasyczny, w wersji z jasnymi paskami, wydawał się do tej pory jedyną prawomyślną opcją. Już tak nie jest - zamiast bieli paski w manicure francuskim mogą być kolorowe, choćby czarne lub złote, za każdym razem efekt jest wyjątkowy. Nie ma jak twórcze podejście do klasyki.

W tej chwili nie zostało nam już nic innego jak tylko skok na głęboką wodę. Nie obowiązują tu żadne zasady, a producenci co rusz raczą nas kolejnymi produktami, które niweczą kolejne ograniczenia w stylizacji paznokci.

Zatem co mamy do wyboru? Całą gamę precyzyjnych narzędzi do aplikacji produktów, które w rękach doświadczonego profesjonalisty będą wyczyniać na naszych paznokciach cuda. Do tego jeszcze rysunki, naklejki, brokaty czy metalizujące pyłki, produkty wypełnione po brzegi mieniącymi się drobinkami, pasty i masy, cyrkonie, diamenty i perły. To wszystko i wiele, wiele więcej.

Co możemy zrobić, jeśli chcemy mieć na paznokciach coś oryginalnego. Odpowiedź brzmi - wszystko. Zacznijmy od geometrii, hipnotyzujące, wzory są obecnie bardzo modne. Co dalej? Co tylko chcesz - może nieco romantyzmu - subtelne motywy kwiatowe, płytki paznokcia pokryte subtelną koronką to rozwiązania, które proponujemy choćby na wielkie wydarzenia takie jak śluby.

Nudzą Cię już subtelności, chcesz lśnić. Nic prostszego - czerp pełnymi garściami z oferty produktów, które zapewnią Ci blask - brokaty, pyłki czy lśniące diamenciki. Doprawdy trudno jest choćby oszacować ilość możliwości i twórczych zastosowań błyszczących, opalizujących czy mieniących się drobinek. W rękach zdolnego specjalisty dadzą rezultaty, które oczarują każdego.

I jeszcze jedno, aby nie brzmiało to wszystko tak bardzo poważnie nie zapomnijcie o jeszcze jednym, ważnym stylizacyjnym trendzie. Chciałoby się napisać "wesołe pazurki" - zatem, co jest modne? Jednorożce, postaci z ulubionych komiksów, lub, w zależności od okazji - kotki, dynie czy Mikołaje. Zapewniamy, stylizacja paznokci to naprawdę doskonała zabawa.

Ocena: 5.0

Komentarze