Styl Coco Chanel

Coco Chanel - popiersie pomnikCoco Chanel dla wielu kobiet jest nie tylko projektantką mody, ale wizjonerką. To, co wylansowała jest modne nawet dzisiaj, zarówno wzory jak i kolory i fasony ubrań. Kobiety kochają uniwersalny styl Coco Chanel, kojarzy im się on z elegancją, szykiem i dobrym smakiem.

Do jej osiągnięć w dziedzinie mody i projektowania zaliczyć można na pewno wylansowanie sukienek i kostiumów z dzianiny, spodni dzwonów, małej czarnej, która dziś jest obowiązkowa w każdej damskiej szafie, golfów, żakietów w pepitkę.

Chanel była również pomysłodawczynią wprowadzenia prochowców, czy też nieco bardziej awangardowej biżuterii: sznurów pereł czy ozdób wykonanych z plastiku. Poza tym wylansowała modną fryzurę na pazia, która spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem wśród kobiet.

Coco zajmowała się nie tylko projektowaniem ubrań. W roku 1921 stworzyła perfumy Chanel No. 5, które są popularne i lubiane do dziś. Ich mocny i zmysłowy zapach sprawia, że panowie są oczarowani kobietami, które pachną No. 5.

Komentarze