Poczuj się pewnie na plaży niezależnie od figury - poradnik wyboru stroju kąpielowego

Kobieta w bikiniW letnim okresie większość z nas uwielbia opalać się na plaży i chociaż wiele kobiet chętnie chwali się wówczas pięknym ciałem, większość niestety wstydzi się swojej figury. Dlatego ważne jest wybranie odpowiedniego stroju kąpielowego, który pozwoli uwypuklić atuty figury, a zamaskować jej niedoskonałości.

Stroje kąpielowe na każdą sylwetkę

Przed kupnem stroju kąpielowego warto uważnie przyjrzeć się swojej figurze, by sprawdzić, do którego ze znanych typów sylwetki się klasyfikuje. Wyróżniamy m.in.:

  • sylwetkę gruszki - szerokie biodra i mały biust,
  • sylwetkę klepsydry - szerokie biodra, wcięcie w talii i sporych rozmiarów piersi,
  • pozbawioną krągłości sylwetkę atletyczną lub szczupłą

Do każdego z tych typów sylwetki będzie pasował zupełnie inny rodzaj stroju kąpielowego, dlatego zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę:

  • dla "gruszek" idealne będą stroje posiadającą utrzymaną w jasnej kolorystyce górną część i wysoką wyciętą dolną, która optycznie zwęża biodra i wydłuża nogi; kobiety o takiej figurze mogą również zdecydować się na strój ze spódniczką, która dobrze zamaskuje nadmierne rozmiary dolnej części ciała, pod warunkiem, że nie są zbyt niskie, ponieważ wówczas spódniczka optycznie skróci nogi,
  • kobiety drobne, z niewielkimi piersiami mogą postawić na stroje z biustonoszem posiadającym modelujące biust usztywnienie oraz drapowania, które optycznie powiększają biust,
  • kobiety z widocznym brzuszkiem mogą zdecydować się na stroje z drapowaniami wokół talii, które dobrze ukrywają jej zbyt szerokie rozmiary; należy kupić zestaw składający się z wysokich majtek oraz biustonosza z obfitym dekoltem - w ten sposób można odwrócić uwagę od dodatkowych kilogramów, a wyeksponować pokaźny biust, który stanie się jeszcze bardziej efektowny, jeżeli strój będzie posiadał wiązanie na szyi,
  • kobiety z dużym biustem zawsze przyciągają uwagę na plaży, jednak muszą też pamiętać, by dobrać strój kąpielowy, dzięki któremu duże piersi nie będą przeszkadzać podczas ruchu - dlatego warto zainteresować się strojem z górą wiązaną na szyi oraz wiązaną pod piersiami opaską, które pozwolą utrzymać piersi w miejscu i dadzą zabezpieczenie podczas pływania

Kilka ogólnych uwag

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo istotny w kontekście przedstawiania figury w jak najlepszym świetle okazuje się kolor stroju. Okazuje się bowiem, że kolory jasne doskonale służą do skupiania uwagi na najbardziej atrakcyjnych fragmentach ciała, zaś ciemne maskują te mniej korzystanie wyglądające.

Warto też zwrócić uwagę na materiał, a konkretnie na jego ilość. Jeśli chodzi bowiem o stroje kąpielowe, najbardziej wskazana jest jak najmniejsza ilość materiału, ponieważ w innym przypadku mogą pojawić się optycznie pogrubiające fałdki i zmarszczenia. Należy zwrócić na to ogromną uwagę w przypadku elementów stroju noszonych w miejscach, które staramy się optycznie zmniejszyć.

Na koniec warto zaznaczyć, że dzięki ogromnemu bogactwu dostępnych kostiumów kąpielowych coś dla siebie mogą wśród nich znaleźć kobiety cechujące się praktycznie każdym rodzajem sylwetki. I o ile nie zniechęcamy do ćwiczeń, dzięki którym można uzyskać idealne plażowe ciało, to nie ma sensu popadać w strach, jeżeli nie ma się sylwetki jak z okładki magazynu. Odpowiednio dobrany strój kąpielowy może bowiem sprawić, że każda kobieta poczuje się pewna siebie!

W przygotowaniu artykułu pomogła strona intimiti.pl.

Komentarze