Pixie, bob, grzywka i kolorowy przedziałek modne fryzury 2018

Modne fryzury 2018Krótkie, długie, średnie, proste, zwichrzone, pofalowane, skręcone i koniecznie z grzywką. Tak można w kilku słowach opisać modne fryzury na wiosnę - lato 2018. Proponowane strzyżenia to dobrze już znany bob w kilku nowych odsłonach, chłopczyce i proste włosy do ramion, czyli nic czego nie znacie. Zaskoczeniem natomiast będą koloryzacje, na wybiegach bowiem zaroiło się od neonowych propozycji i kolorowych przedziałków.

Najmodniejsze długości włosów i strzyżenia w 2018 roku

  • Włosy bardzo krótkie - to przede wszystkim strzyżenie na chłopczycę, do złudzenia przypominające męskie fryzury, ale urozmaicone asymetryczną grzywką, która dodaje kobiecości. Styliści tak obcięte włosy polecają w trzech wersjach wiatrem czesanej, delikatnie niby od niechcenia zwichrzonej i klasycznej ułożonej na żel, lub pastę do włosów.
  • Włosy krótkie - to przede wszystkim nowa bardzo krótka wersja znanego od lat boba. W tym strzyżeniu boki i tył są mocno wycięte, natomiast asymetryczna grzywka znacznie dłuższa. Nowa odsłona boba daje wiele możliwości stylizacji włosów, od klasycznie zaczesanych do tyłu, po modne loczki w artystycznym nieładzie, zwichrzone i delikatnie postawione, oraz starannie wymodelowane i zaczesane do przodu. Kolejną modną krótką fryzurą 2018 jest pamiętana z ubiegłych sezonów bardzo kobieca pixie. W tym roku w wersji dla odważnych z wygolonymi, lub bardzo krótko wystrzyżonymi bokami, pieczarką z tyłu, oraz asymetryczną, wystrzępioną i znacznie dłuższą grzywką.
  • Włosy średniej długości - ponownie boby z dużo dłuższym przodem, oraz boby w kobiecej długości do ramion z prostą, gęstą grzywką zakrywającą brwi. Kolejna wersja boba to długość nieco przed ramiona ze znacznie krótszym tyłem i grzywką do połowy czoła, prostą, lub asymetryczną. Następna propozycja to włosy jednolitej długości do ramion z prostą grzywką powyżej, lub asymetryczną. Na tego typu cięcie mogą się zdecydować jednak tylko posiadaczki zdrowych, dobrze odżywionych włosów. Zaletą tej fryzury jest prostota i naturalność, najbardziej polecane stylizacje to dokładne rozprostowanie i nabłyszczenie, lub pozostawienie naturalnie powyginanych kosmyków.
  • Włosy długie - w tym wypadku panuje zupełna dowolność, proste, pofalowane, loczki i plażowy look, który uzyskamy nakładając na wilgotne włosy piankę i pozostawiając do naturalnego wyschnięcia. Doskonałym uzupełnieniem długich fryzur w tym roku jest hipisowska, przydługa grzywka. Ponadto kilku projektantów mody proponuje upięcie do tyłu wcześniej zakręconej na grubym wałku grzywki. Trendy są ponownie wszystkie rodzaje splotów, od tradycyjnego pojedynczego warkocza, po kilka lub kilkanaście cieńszych. Na wybiegach można również zaobserwować warkocze wplatane, a także dobierane i kłoski. Koszyczki, wianuszki i ślimaki z warkoczy w roku 2018 również dołączyły do gorących trendów. A czy pamiętacie jeden cieniutki kosmyk zaplatany w warkoczyk w okolicach karku w latach 90-tych, on również powraca w 2018 roku.

Jak stylizować włosy w 2018 roku

Ten rok jest jak sentymentalna podróż po technikach stylizacji włosów. Zapomniane od kilu dobrych lat wałki do włosów znów powracają. Moda na długie włosy z delikatnym skrętem, który można uzyskać za pomocą grubych wałków wymusza ich renesans. Styliści fryzur polecają nawet "spanie na wałkach" dla uzyskania lepszego efektu. Kolejną metodą uzyskania modnie powyginanych włosów jest zaplecenie ich w gruby ścisły warkocz niestety również na całą noc. Ale czego się nie robi dla urody. Plusem obu metod jest fakt, że po rozpuszczeniu włosów wyczarowanie idealnej fryzury zajmuje zaledwie kilkanaście minut, ale czy damy radę spać na wałkach jak nasze mamy i babcie... czas pokaże.

Plażowy look to kolejna propozycja włosów, które pamiętamy z lat 90-tych, wówczas niestarannie powyginane włosy uzyskiwało się za pomocą oliwki dla dzieci i suszarki do włosów. W 2018 roku ten sam efekt uzyskamy za pomocą pianki do włosów. Proste włosy średnie i długie możemy natomiast stylizować prostownicą i pianką do włosów lub grubą szczotką do modelowania, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać.  Włosy krótkie w tym roku natomiast układamy za pomocą lakieru i dłoni tworząc modny i niepowtarzalny artystyczny nieład. Kolejna możliwość to ponownie wałki lub lokówka, gdyż fryzury w stylu pixie są również modne w wersji z niesfornymi loczkami, a także te wymodelowane w tradycyjny sposób.

Koloryzacje 2018

Jeśli farbowałyście się platynowymi odcieniami blondów w 2018 roku wasze włosy mogą odpocząć, kolor ten wyszedł z mody. Brak platyny w tegorocznych trendach nie oznacza, że musicie przefarbować włosy, gdyż gorącym hitem zbliżającej się wiosny jest hollywoodzki opal, którego bazą jest właśnie platyna z dodatkiem niebieskich i fioletowych tonerów. W tym roku do łask powróciły  również wszystkie odcienie brązów do złotego po bardzo ciemnie niemalże czarne. Projektanci nie zapomnieli również o fankach rudości i czerwieni, które przeżywają w 2018 roku wielki renesans. Niewątpliwym hitem wśród pań o ciemnych włosach jest kolor ciepłego wina. Grzaniec jest połączeniem kilku odcieni czerwieni i brązu, nadający fryzurze wielowymiarowy wygląd. Powiedzenie stare jak świat mówi, że "do odważnych świat należy" o czym styliści nie zapomnieli proponując bardzo zdecydowane odcienie fioletu, niebieskiego, a także tychże kolorów w wersji neonowej. Ponownie jak w ubiegłym roku modne są wszystkie pastelowe kolory, róże, delikatne fiolety, błękity i zielenie.

Przedziałek na pierwszym planie

W 2018 roku nie tylko do grzywki przywiązujemy dużo uwagi, równie ważny jest przedziałek, który powinien być asymetryczny. Im bardziej wysunięty na jedną ze stron tym lepiej.  Całkowitą nowością natomiast jest nałożenie koloru jedynie na przedziałek, czyli mniej więcej na długości około 1-2 cm od miejsca podziału włosów. Przedziałki farbujemy na pastelowe i neonowe odcienie we wszystkich kolorach.

Nie tylko styliści fryzur zadbali by sezon wiosna-lato 2018 był wielobarwny, również producenci kosmetyków do koloryzacji włosów stanęli na wysokości zadanie. W drogeriach bez problemu znajdziemy produkty do szybkiej koloryzacji włosów w najmodniejszych kolorach. Ich zaletą jest fakt, że większość z nich to spraye i kremy koloryzujące, które utrzymują się od jednego do kilku myć w zależności do produktu.

Ocena: 5.0

Komentarze