Obowiązków masz coraz więcej, a czasu dla siebie coraz mniej? Nie bój się tego zmienić!

Obowiązki domoweZ powiedzenia Seneki "Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go" można wywnioskować, że mądre zarządzanie własnym życiem pozwoli wygospodarować dodatkowy czas, który można przeznaczyć na rozwijanie hobby, rozmowy z rodziną lub choćby leniuchowanie. Tylko jak złapać tę chwilę wolnego, kiedy doba ma jedynie 24 godziny, a trzeba w tym czasie spać, pracować, zajmować się domem i dziećmi? Nie ma magicznego sposobu na wydłużenie dnia, ale znamy jedną metodę jak zyskać trochę czasu.

Mądrze deleguj obowiązki

O ile wykonywanie pracy jest koniecznością, której najczęściej nie da się powierzyć innej osobie, to w codziennym życiu znajdziemy czynności, które można komuś oddelegować. Gotowanie i prowadzenie domu to jedne z nich. Niektórzy co prawda wolą podzielić się obowiązkami domowymi z innymi członkami rodziny, ale - jak to w życiu bywa - domownicy często nie są zadowoleni z nowego porządku i na jego tle wynikają niepotrzebne konflikty. W takiej sytuacji zatrudnienie pomocy domowej wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Na portalach branżowych typu www.pomocedomowe.pl znajdziemy kilkanaście tysięcy profili kobiet, które za niewielką opłatą oferują usługi sprzątania lub kompleksowego prowadzenia domu. Są to wykwalifikowane panie, nierzadko z wieloletnim doświadczeniem, które umieją przygotować dobry posiłek czy zorganizować życie rodziny. Wszak trzeba pamiętać, że prowadzenie domu to nie tylko gotowanie i sprzątanie, ale i robienie zakupów, dbanie o domowe zwierzęta, zaprowadzanie i przyprowadzanie dzieci ze szkoły, a także opieka nad nimi. Powierzając wykonanie wszystkich tych czynności profesjonaliście zyskujemy czas, czyli coś, co ciężko przeliczyć jest na pieniądze. Wiele osób, przed zatrudnieniem sprzątaczki lub gosposi, obawia się, że wybrana osoba może okazać się niesolidna lub nawet nieuczciwa. Takie obawy to normalna sprawa - przecież chcemy wiedzieć, kogo wpuszczamy do domu i kto może mieć dostęp do naszych kosztowności lub poufnych dokumentów.

Na szczęście twórcy portalu, którego adres znajduje się wyżej, przewidzieli rozwiązanie do tego typu wątpliwości. Strona umożliwia ocenianie w systemie gwiazdek, pracę zatrudnionych osób. Dzięki temu łatwo kierować się opiniami innych i szybko wybrać osobę z najwyższą liczbą punktów. Wśród osób oferujących usługi przeważają kobiety, jednakże na portalu są także profile mężczyzn, którzy mogą okazać się niezastąpieni przy zajęciach wymagających większej siły fizycznej np. podczas przeprowadzki lub pracach w ogrodzie.

Pomoc domowa - pomoc dla każdego!

W dzisiejszych czasach zatrudnienie gosposi nie jest zarezerwowane wyłącznie dla najzamożniejszych. Coraz więcej gospodarstw domowych z tzw. średniej klasy decyduje się na wynajęcie sprzątaczki lub pomocy domowej. Koszty takich usług nie są wysokie, a zaoszczędzony czas można przeznaczyć na pielęgnowanie relacji rodzinnych lub po prostu odpoczynek od obowiązków. Warto dodać, że wśród gospodarstw zatrudniających pomoc znajdują się nie tylko pełne rodziny, ale i single, którzy wolą oddać sprzątanie i gotowanie w ręce osoby, która zrobi to lepiej, niż oni sami.

Ocena: 5.0

Komentarze