Najmodniejsze kolory na jesień 2018

Jesienna modaZ kolorami jak z gustami - bywają zmienne. Jednak świat mody weryfikuje tę konkurencję i kapituła złożona z blogerów modowych, fashionistek itp. określa to, jaki kolor króluje w danym okresie czy roku.

Nie są to sztywne ramy, ponieważ można się z tym nie zgadzać i stylizować na alternatywną modłę, jednak my w tym artykule zebraliśmy najmodniejsze kolory na jesień 2018. Można się z tym nie zgodzić, można zaproponować swoją wersję - jesteśmy otwarci na dialog.

Jakie kolory króluje w tym roku?

Chociaż w tym roku wiosna i lato bardzo dały się we znaki, a kolorów związanych z tymi porami można by wymieniać wiele, postaramy się zejść nieco na ziemię i spojrzeć na kolory jesienne, które to zaczyna królować już za chwilę. Specjaliści twierdzą, że w tym roku to granat i szarość obejmą stery, jeśli chodzi o modowe stylizacje przewidziane na ten okres. Kolory królujące w jesieni zazwyczaj mają to do siebie, że pozostają raczej chłodne i charakterystyczne dla ubrań takich jak płaszcze, kurtki i kozaki. Z drugiej strony fakt, że na jesień ubieramy na siebie więcej odzieży, daje w tym przypadku większe pole do popisu. Z kolorami można eksperymentować w przypadku szalików, czapek, rękawiczek, a nawet dodatkowych długich skarpet ocieplających.

Dark blue is a new black

Z racji, że zawsze modnym i odpowiednim odcieniem jest czerń, warto poświęcić uwagę również innym odcieniom, które są z nią powiązane, jeśli chodzi o ton i odcień. Głęboki granat, który może być alternatywą właśnie dla tej barwy, to wg specjalistów właśnie odcień, który podbije serca ludzi tej jesieni. Warto zwrócić uwagę również na odcień nude, czyli coś, co w wolnym tłumaczeniu ocenilibyśmy, jako brutalną szarość. Nie widzimy w niej, co prawda nic brutalnego, ale zdecydowanie jest to ciekawy odcień, który w połączeniu ze wspomnianym wcześniej głębokim granatem, jest w stanie stworzyć bardzo charakterystyczne zestawienie kolorystyczne.

Stylowe połączenie

Patrząc na przytoczone powyżej kolory i ich odcienie, nie można nie wpaść na pomysł, że doskonałym zabiegiem będzie połączenie ich ze sobą. Stylizacja opierająca się np. na granatowym sweterku w połączeniu z szarym płaszczem może być naprawdę oszałamiająca. Podobnie będzie z kozakami, które obecnie bardzo często dostępne są w ciemnogranatowych kolorach. Czy szare spodnie nie będą ciekawym dodatkiem? Można również eksperymentować z dodatkami – przykładowo ciemny strój z szalikiem, kominem lub czapką w wyrazistej barwie to bardzo ciekawe rozwiązanie. Należy jednak pamiętać o tym, aby dokładnie zastanowić się nad wyborem, gdyż bardzo łatwo jest źle oszacować barwy i w rezultacie stworzyć coś brzydkiego, żeby nie powiedzieć katastrofalnego.

Wymieniliśmy najmodniejsze kolory na jesień 2018, mamy nadzieję, że podzielacie nasze spostrzeżenia, i zastosujecie którąś z podanych powyżej wskazówek, a taki zabieg pozwoli stworzyć z oszałamiającą kreację na jesienne wyjścia z domu, które warto czynić kolorowymi. Stosujcie nasze rady i zmierzajcie na jesienne spacery pośród kolorowych liści!

Artykuł został przygotowany przez Fokus.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze