Kremy, masła i musy do ciała

Pielęgnacja ciałaMożemy chodzić regularnie na siłownię, stosować diety i najdroższe kosmetyki a tak naprawdę o urodzie naszej skóry będzie mówić jej kondycja i doskonałe nawilżenie. Dobranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji ciała pozwala odpowiedzieć na jej potrzeby, które zmieniają się wraz z wiekiem, porą roku oraz oczekiwaniami. Na sklepowych półkach znajdziemy więc produkty nawilżające, pielęgnujące, antycellulitowe, a ich wspólnym mianownikiem jest to, aby utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji. Wtedy jest ona piękna i zdrowa.

Pielęgnacja ciała na wysokim poziomie

Doskonałej jakości kremy do ciała potrafią zdziałać cuda. Warto używać ich regularnie, ale te z bogatym składem poradzą sobie nawet z przesuszoną czy też zmęczoną skórą, nadając jej fantastyczny wygląd. Kluczem jest wybranie odpowiedniego kosmetyku, który i właściwościami i konsystencją spełni nasze oczekiwania. Najbardziej popularne są balsamy i mleczka do ciała. Doskonale nawilżają skórę, choć różnią się konsystencją. Im lżejsza, tym działanie będzie delikatniejsze, ale też szybciej będą się wchłaniać. Pośród tego typu kosmetyków wyróżniamy przede wszystkim produkty nawilżające, których podstawowym zadaniem jest odbudowa płaszcza hydrolipidowego skóry, a poza tym wiele z nich ma działanie wyszczuplające czy też świetnie sprawdza się w walce z niechcianym cellulitem. Specjaliści doradzają, aby dbać o regularny peeling, bo wtedy kosmetyk idealnie się wchłania i działa najlepiej.

Pachnąca pielęgnacja

Wyjątkowym kosmetykiem są musy do ciała. Zachwycają przede wszystkim pięknym zapachem pobudzającym zmysły. Ten związek z jedzeniem nie jest tutaj przypadkowy, bo zarówno konsystencja, jak i kolory i zapachy sprawiają że ciało jest regenerowane na wielu płaszczyznach. Poza starannym nawilżeniem musy działają aromaterapeutycznie - relaksując lub tez pobudzając. Bogatszym kosmetykiem są masła do ciała. Podobne do balsamów mają jednak gęściejszą konsystencję i zdecydowanie lepiej odżywiają skórę. Po zastosowaniu na skórze pozostaje cienka warstwa, która uwalnia cenne składniki, a po drugie zapobiega przed utratą nawilżenia. To idealny kosmetyk na suchą skórę. Najczęściej spotkamy tu produkty bazujące na maśle shea, oliwkowym lub kakaowym. Wszystkie one są prawdziwą bombą odżywczą.

Odpowiednia pielęgnacja skóry wydaje się czymś oczywistym, szczególnie że każdego dnia jest ona narażona na utratę nawilżenia, kontakt ze szkodliwymi substancjami. Odpowiednie kosmetyki to nie tylko piękne zapachy, ale przede wszystkim dbanie o zdrowie i urodę.

Ocena: 5.0