Kreatywnie na co dzień! Jak dobrać strój na każdą okazję?

Stylowy ubiórNa pewno znasz tę osobę. Zgadza się wszystko - strój, makijaż, fryzura i akcesoria. Nie ma dnia, kiedy "wszystko inne było w praniu" lub "zaspała i nie miała czasu". Każdy outfit wygląda na dobrany przez stylistkę lub skrojony na miarę. Zastanawiasz się jak to możliwe? Dzięki kilku prostym poradom będziesz w stanie skomponować strój każdego dnia, niezależnie od okazji!

Szersze spojrzenie na garderobę

Wybierając się na zakupy, nie szukaj pojedynczych ubrań, które wpadną Ci w oko - myśl outfitami. Dobierz kardigan do spodni, sweter rozpinany do butów… Nie pozwól, by w Twojej szafie znalazły się "rodzynki", na przykład bluzeczki, które wyglądały świetnie w sklepie, ale dogorywają na wieszaku, bo nie masz ich do czego założyć. Nie przejmuj się, jeśli dopiero uczysz się komponowania outfitów. Istnieje rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiała przejmować się trudnymi początkami – sukienki koktajlowe i kombinezony! Jednoczęściowe elementy garderoby sprawiają, że poranne dylematy ubraniowe ograniczone zostaną do wyboru akcesoriów i obuwia.

Niejednokrotnie o wyborze ciuchu decyduje marka, ale to komfort jest jednym z najlepszych wyznaczników jakości ubrania. Nie oznacza to, rzecz jasna, że należy wychodzić wszędzie w dresach bawełnianych. Wbrew pozorom, wysokiej jakości stroje formalne i sukienki biznesowe mogą okazać się nawet wygodniejsze niż odzież sportowa. Jeśli jednak wolisz puszyste damskie swetry i kardigany od kombinezonów i sukienek koktajlowych, możesz z łatwością zaaranżować strój, który sprawdzi się równie dobrze w biurze i podczas wyjścia ze znajomymi.

Dziel i rządź, czyli jak aranżować kolory?

Najprostsza garderoba, którą można z łatwością zbudować, opiera się na niezastąpionym schemacie kolorystycznym, czyli czerni i bieli. Fakt, klasyczne zestawy są nazywane klasycznymi nie bez powodu, ale nie o to chodzi, by założyć czarne spodnie, białą bluzeczkę i nie przejmować się konsekwencjami. Czarny damski sweter i biały top pod nim działają nie tylko dlatego, że są względem siebie przeciwstawne na kole barw. Podstawą prostych, czarno-białych outfitów jest nurt myśli modowej znany jako "color-blocking". Cała sztuka polega na podzieleniu ciała na pionowe pasy odpowiadające wybranym elementom garderoby i zaaranżowanie kompozycji kolorystycznej w spójny, harmonijny sposób.

Pierwszym krokiem do stworzenia outfitu jest wybranie bazy. Może to być prosta bluzeczka i spodnie, może to być sukienka biznesowa lub kombinezon. Wybranie ubrań, które staną się bazą, zależne jest zazwyczaj od sytuacji (praca, impreza, zakupy), ale może być po prostu kwestią kaprysu. W następnej kolejności wybierane są warstwy wierzchnie. Dla sukienki koktajlowej może to być bolerko, dla prostego topu - kardigan. Mając gotowy strój, można zabrać się za wybór butów. Te powinny być bezwzględnie dostosowane do sytuacji. Na co dzień wybierz coś praktycznego i wygodnego, jak baleriny czy sztyblety. W biurze spróbuj ograniczyć kolory do minimum, ale na imprezie po pracy zaszalej! Trzymając się tych prostych zasad, stworzysz zestaw strojów, które zaprezentują się świetnie w każdej sytuacji, ale zawsze warto przyjrzeć się najnowszym trendom - w nadchodzącym sezonie na topie będą modne swetry rozpinane i gustowne kardigany. To co, pora na zakupy?

Komentarze