Jesienna aranżacja wnętrz

Jesienna aranżacja wnętrzW niektórych rejonach Polski coraz bardziej widać nadchodzącą wielkimi krokami jesień. I choć jeszcze świeci słońce, a temperatury oscylują w okolicach 20 stopni, to warto już pomyśleć o przygotowaniu się na chłodniejsze dni. Jak przygotować mieszkanie na jesień? Jakie dodatki są tegorocznym must-have w aranżacji wnętrz?

Jesień kojarzy się ze szkołą, deszczem, melancholią. To ta pora, w czasie której najchętniej siedzimy pod kocem, popijając kakao i czytając książkę. Z drugiej strony mniejsza ilość światła i bura pogoda to świetna okazja do zmiany aranżacji wnętrza na jesienną.

Jesienna aranżacja wnętrz

Kolory jesieni

Niewątpliwie to ciepłe żółcie, czerwienie, brązy, pomarańcze. Wszystkie odcienie spadających z drzew liści. Intensywne, żywe, ale również te przygaszone. W tych kolorach możemy znaleźć wiele dodatków: poduszek, kocy, świeczek, świeczników, wazonów na zebrane liście, zasłon, firanek, … Jeśli nie chcemy za wiele zmian w mieszkaniu, możemy zdecydować się właśnie na dodatki w tych kolorach. Urozmaicą one wnętrze, ożywią je, ale również wprowadzą nas w odpowiedni nastrój. Dostępne w sklepach są plakaty z motywami jesiennymi, ale również całe zestawy np. do kuchni. Przewijają się motywy zwierząt w kolorach jesieni: jeży, lisów, sów, niedźwiadków… Ich wizerunek z pewnością ociepli wnętrze!

Jesienna aranżacja wnętrz

Liście lecą z drzew - natura w domu

Wszechobecne dary jesieni pomogą stworzyć niezapomniane kompozycje. Co najlepsze, wszystkie są dostępne niemal od ręki. Kasztany, kolorowe liście, gruszki i jabłka, wrzos… Możemy z nich stworzyć wiele aranżacji: bukiety, obrazki, ozdoby do firanek, ciekawe kompozycje. Dzięki temu jesień może nam się mniej kojarzyć z deszczem i szarugą, a więcej z zabawą. Zasuszone jesienne liście z łatwością oprawimy w antyramę, by następnie powiesić ją w sypialni czy pokoju dziennym. Umieszczone w koszu gruszki i jabłka urozmaicimy dodatkowo ozdobnymi dyniami, żołędziami i kasztanami. Z tych ostatnich możemy stworzyć popularne ludziki, ale również włożyć je do przezroczystych szerokich wazonów, jako dodatek do jesiennego bukietu. Liście z łatwością przypniemy do firanek lub powiesimy na żyrandolu.

Jesienna aranżacja wnętrz

Jesienna aranżacja wnętrz

Jesienna aranżacja wnętrz

Warto pamiętać, że jesienią kwitnie wiele roślin: wrzos, rdest, astry, chryzantemy, dalie… Jesienne bukiety charakteryzują się niespotykanymi kolorami: od liliowo-wrzosowych, poprzez intensywnie żółte, aż po pomarańczowe i róże. Do tego ich zapach również jest dość intensywny, więc zaleca się ostrożnie dobierać do siebie poszczególne rodzaje. Warto wspomnieć również o ozdobnych warzywach: kapuście, dyni, pomidorach, miechunce, granatach… Kompozycje z nich ułożone również wspaniale prezentują się na stołach.

Jesienna aranżacja wnętrz

Klimatyczne światło wprowadzi w nastrój

To niezbędny element, który najmocniej wybija się na tle wszystkich aranżacyjnych propozycji jesiennych. Lampiony, świeczki, girlandy, wiszące kule i wiele innych rodzajów klimatycznego oświetlenia można spotkać w sklepowych ofertach już od początku września. Warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę, ale także ozdoby. Wiele lampionów rzuca ciekawe cienie liści kojarzonych z jesienią (kasztanowców, dębów) czy figur zwierząt. Niewątpliwie w tym roku, podobnie jak w poprzednich, prym będą wiodły latarenki, jak również kulki LED, które szybko podbiły serca Polaków. Warto zwrócić uwagę również na lampy w kształcie dyń, które kojarzą się nie tylko z Halloween, ale również z jesienią jako taką. Tego typu ozdoby warto umieścić w sypialni, salonie, ale również w ogródku, na balkonie, a nawet w łazience. Ich kolorystyka oraz odpowiednie światło wprowadzą w jesienny nastrój każdego.

Opracowanie materiały: www.rynekpierwotny.pl.

Źródło zdjęć: Pexels.com.

Ocena: 5.0

Komentarze