Endotine, czyli nowoczesny sposób na pozbycie się zmarszczek

EndotineEndotine to nowoczesny rodzaj liftingu metodą endoskopową. Jest obecnie jednym z najmniej inwazyjnych sposobów na podniesienie brwi lub też poprawienie jędrności twarzy. Zabieg polega na wprowadzeniu w odpowiednie miejsca specjalnych implantów, które odpowiadają za pożądany efekt odmłodzenia. Jak wygląda zabieg? Jakie przynosi efekty? Jakie są jego wady i zalety? O tym przekonamy się w tym artykule.

Endotine - na czym polega zabieg?

Nazwa zabiegu - Endotine - pochodzi od rodzaju implantu, który wykorzystuje się do przeprowadzenia zabiegu. Implant Endotine stosuje się do operacji liftingu czoła, a także podniesienia brwi. Metoda ta znana jest na całym świecie. Głównie ze względu na swoją małą inwazyjność i bardzo dobre efekty. Swoją popularność zawdzięcza również samemu implantowi, który jest rozpuszczalny i gwarantuje bardzo naturalny wygląd twarzy. Jest ona wygładzona, pozbawiona zmarszczek, ale bez efektu maski.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Należy on do tych mało inwazyjnych, dlatego znieczulenie ogólne zazwyczaj nie jest wymagane - chyba, że lekarz stwierdzi inaczej. Czas trwania operacji to od 60-120 minut. Pacjentowi wstrzykuje się roztwór gnokainy z adrenaliną, aby zmniejszyć odczuwanie bólu po wykonaniu zabiegu i jednocześnie lepiej znieczulić w czasie jego trwania.

Chirurg nacina ciało w mało widocznych miejscach. Takich jak np. gięcie powieki. Nacięcia wykonane przez chirurga nie przekraczają 1.5 cm długości. W razie potrzeby usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej lub mięśniowej i przytwierdza implant do kości. Zabieg kończy się przytwierdzeniem np. łuku brwiowego do kości przy pomocy implantu. Implanty używane do zabiegu są bardzo dobrze wchłanialne przez kobiecy organizm. W ostatniej fazie gojenia są całkowicie absorbowane przez ciało. Efekty utrzymują się od 10 do nawet 15 lat. To znacznie więcej niż w przypadku zastosowania innych metod liftingu twarzy. A co najważniejsze Endotine jest znacznie bezpieczniejszy.

Dla kogo jest zabieg Endotine?

Zabieg Endotine poleca się szczególnie osobom dojrzałym, których struktury skórne nie są w stanie już produkować wystarczającej ilości elastyny i kolagenu. To m.in. te dwie substancje odpowiedzialne są za jędrność i elastyczność skóry oraz jej młody wygląd. Zabieg pozwala napiąć skórę i pozbyć się zmarszczek. Dzięki endoskopowemu liftingowi możemy usunąć nadmiar skóry i tłuszczu, twarz pacjenta pozostanie wygładzona.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu Endotine skóra wokół nacinanych miejsc może być obrzęknięta i zasiniona. Pierwszej nocy po jego wykonaniu należy spać z wysoko podniesioną głową i unikać kontaktu twarzy z poduszką. Proces gojenia się ran i powrót do pełnej sprawności może potrwać nawet do kilku tygodni. Indywidualna trwałość efektów zależna jest od trybu życia pacjenta. Przeprowadzenie zabiegu nie chroni przed naturalnym starzeniem, jednak w przypadku pojawienia się zmarszczek po jakimś czasie, można go przeprowadzić powtórnie.

Zalety zabiegu Endotine

Dlaczego warto przeprowadzić endoskopowe wygładzanie twarzy? Za poddaniem się operacji przemawia krótki czas jej wykonania, a także stosunkowo szybki powrót do formy. Pacjenci - chodź jest to rzecz bardzo indywidualna - nie skarżą się na dotkliwy ból po zabiegu. Okres rekonwalescencji oprócz początkowego poczucia dyskomfortu, nie jest dokuczliwy. Dzięki metodzie przeprowadzenia zabiegu, a także sposobie znieczulenia jest on znacznie łagodniejszy niż w przypadku innych rodzajów liftingów.

Zabieg z użyciem implantów Endotine jest również polecany ze względu na możliwość zachowania bardzo dużej precyzji i dokładności podczas operacji. Tego rodzaju lifting może być wykonywany jako składowa innych zabiegów - nawet wraz z liftingiem całej twarzy i szyi - lub może zostać przeprowadzony niezależnie. Co więcej, blizny po Endotine są niewidoczne lub prawie niewidoczne. Szybko po jego przeprowadzeniu pacjentki mogą zacząć ponownie wykonywać makijaż, gdyż nie wpłynie on na proces gojenia się skóry.

Wady zabiegu Endotine

Wadą z pewnością jest cena zabiegu, która jest znacznie wyższa niż w przypadku innych rodzajów liftingu. Kliniki medycyny estetycznej wykonują zabieg średnio od kwoty 4 tysięcy do nawet 7 tysięcy złotych. Choć jego ostateczna cena zależna jest od samych lekarzy. Jednak w przeciwieństwie do innych zabiegów Endotine nie trzeba powtarzać z dużą częstotliwością, dlatego jego koszt szybko zwróci się pacjentce. Efekt nie jest krótkotrwały, a ryzyko powikłań jest minimalne. W przypadku, gdy zależy nam na bezpieczeństwie i trwałości zabiegu, to z pewnością Endotine będzie dobrym wyborem.

Źródło: http://www.aestheticmed.com.pl.

Komentarze