Depilacja laserowa rozwiąże problem nadmiernego owłosienia

Laserowa depilacjaWiele osób boryka się z problemem nadmiernego owłosienia. Szczególnie widoczne są ciemne włosy, co może doprowadzić do kompleksów. Depilacja tradycyjnymi metodami jest w tym przypadku uciążliwa i przy bujnym owłosieniu trzeba ją czasem wykonywać nawet codziennie. Metodą, która pozwala pozbyć się owłosienia na dłuższy czas i tym samym zwiększyć komfort życia jest depilacja laserowa.

Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Przede wszystkim należy pamiętać, że wiązka lasera działa na melaninę zawartą w mieszku włosowym, niszcząc włosy w fazie wzrostu. Dlatego osoby, które mają jasne lub rude owłosienie nie będą niestety mogły poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest przyjmowanie leków światłouczulających, a także rozrzedzających krew. Depilacja laserowa możliwa jest tylko i wyłącznie, kiedy zakończy się kurację lekami na kilka tygodni przed zabiegiem. Depilacja laserowa nie jest możliwa do wykonania także u osób cierpiących na schorzenia skóry, kobiet w ciąży, osób zmagających się z nowotworami, będącymi w trakcie leczenia lub po chemioterapii czy radioterapii. Depilacja laserowa nie jest możliwa także u osób opalonych, zarówno przez ekspozycję na słońce jak i korzystanie z solarium, gdyż zabieg nie jest wtedy skuteczny. Laser zamiast na mieszki włosowe działa wtedy na opaloną skórę.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przede wszystkim należy na kilka tygodni przed zabiegiem zrezygnować z używania samoopalacza, a także preparatów światłouczulających. Włosy należy zgolić bezpośrednio przed zabiegiem tego samego lub poprzedniego dnia. Pozostawia się jedynie niewielki fragment owłosienia, które pozwoli specjaliście ocenić czy włosy nadają się do zabiegu.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej przez wykwalifikowanych kosmetologów. Po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego oraz próby uczuleniowej, specjalista może przystąpić do zabiegu. Jego długość zależna jest od partii ciała poddawanej depilacji. Najdłużej trwa depilacja laserowa nóg, nawet 4 godziny, a najkrócej depilacja laserowa twarzy ok. pół godziny. Z kolei usuwanie nadmiernego owłosienia z pach trwa ok. godzinę, a usuwanie włosów z okolic bikini ok. 1- 1, 5 godziny. Sam zabieg polega na zbliżaniu wiązki lasera do skóry i w ten sposób bezpośrednie niszczenie znajdujących się w skórze mieszków włosowych w fazie anagen. Po nim może powstać lekkie zaczerwienienie depilowanego miejsca, jednak powinno ono zniknąć po kilku godzinach. Dla złagodzenia efektu kosmetolog nakłada odpowiedni preparat.

Depilacja laserowa - efektywność zabiegu pozwalająca cieszyć się gładką skórą przez długi czas

Wykonywanie serii zabiegów depilacji laserowej może dać spektakularne efekty, które odczują zwłaszcza osoby obdarzone bujnym owłosieniem. Zabieg należy powtórzyć od 6-8 razy, gdyż laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, natomiast nie działa na te w fazie spoczynku, telogen, a także na te w fazie katagen. Skuteczność pierwszego zabiegu pozwala pozbyć się ok. 30% nadmiernego owłosienia. Cały zabieg umożliwia cieszenie gładką skórą przez dość długi czas, nawet kilka lat. Warto więc w niego zainwestować i zaoszczędzić czas poświęcany codziennie na depilację tradycyjnymi metodami. W ten sposób zaoszczędzimy sobie podrażnień skóry, a także przypadkowych zranień, przy używaniu maszynki do golenia czy też plastrów do depilacji. Należy pamiętać, by zabieg wykonywać u doświadczonych specjalistów.

Artykuł został przygotowany we współpracy z serwisem FashionAndBeauty.pl.

Komentarze